Odkwaszanie w Jugowicach!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na tygodniowy program odnowy ducha i ciała poprzez:

- zastosowanie diety jaglanej,
- aktywność fizyczną (Nordic Walking, fitness, spacery),
- możliwość oczestniczenia w codziennej Eucharystii.

Miejsce i termin: 25.07-01.08.2017, Jugowice
Zapisy i więcej informacji: 783 283 614
Pełen program imprezy dostępny tu:  Zobacz

Do zobaczenia!

 

 

Czytaj dalej...

Pomóż - przekaż 1% podatku na Fundację Albertówka

„FUNDACJA ALBERTÓWKA”(OPP)

KRS 0000235361

Drodzy Państwo! To już ostatni moment rozliczenia się z 1% Państwa podatku. Zatem zwracamy się do wszystkich Państwa, którzy jeszcze nie wybrali organizacji pożytku publicznego, o przekazanie nam choćby niewielkich sum pieniężnych za co będziemy bardzo wdzięczni!

Dzięki Państwa dotychczasowej hojności mogliśmy w ubiegłym roku tak wiele uczynić dla naszych podopiecznych: bezdomnych mieszkających w „Albertówce” oraz chorych: Ani i Adama, którzy na co dzień zmagają się z trudem nieuleczalnych chorób.

Zakup środków czystości, lekarstw, rzeczy codziennego użytku, a także sprzętu rehabilitacyjnego czy finansowanie wizyt lekarskich to tylko niektóre nasze finansowe przedsięwzięcia.

Zapraszamy wszystkich Darczyńców do odwiedzin domu „Albertówka” w Jugowicach, abyście Państwo zobaczyli, że pieniądze Państwa przyczyniają się do resocjalizacji osób bezdomnych, a efekty są naprawdę obiecujące. Kontakt z tymi, którzy przez jakiś czas przebywali u nas, a dziś dobrze sobie radzą jest m.in. Państwa zasługą, gdyż pieniądze, które wpłacacie przeznaczane są na codzienną pomoc dla naszych podopiecznych. Dlatego w roku Brata Alberta prosimy Państwa: bądźcie hojni i dziś!

Czytaj dalej...

Wesołych Świąt !!!

BOZE-NARODZENIE-XSAniołowie, aniołowie biali,
O! poświećcie blaskiem skrzydeł swoich,
by do Pana trafił ten zgubiony
i ten, co się oczu podnieść boi,
i ten, który bez nadziei czeka,
i ten rycerz w rozszarpanej zbroi
by jak człowiek szedł do Boga-Człowieka,
aniołowie, aniołowie biali.

K. K. Baczyński

Na czas Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Drodzy Państwo od nas podarunek wdzięczności za okazywaną życzliwość dla naszych działań oraz modlitwę w Waszej intencji – Darczyńców!!!

 Za wszystko z serca dziękujemy i życzymy Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny na dziś, na jutro, na zawsze!

 Niech Nowy Rok 2017 przyniesie nam wszystkim, jak najwięcej okazji, by stawać się miłosiernym, czego i Państwu i sobie życzymy!

Pozdrawiamy świątecznie

Rada i Zarząd
Fundacji

 

Czytaj dalej...

Bieżące działania.

Leszek czyta sPrzygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Pan Leszek, jak co roku, przygotował adwentowy wieniec, karpie też już kupione, ale najważniejsze jest to, że zaczynamy porządkować swoje wnętrze poprzez wspólną modlitwę, codzienną Eucharystię, głoszone Słowo Boże i wspólne rozmowy.

Koniec listopada to również czas działań wolontaryjnych. Wraz z Wrocławskim Bankiem Żywności w ramach ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności zbieraliśmy żywność na święta dla ubogich.

W listopadzie przeżywaliśmy rekolekcje - odnowę ducha i ciała. Niektóre osoby przyjechały pierwszy raz i wyjechały w zachwycie po tym, jak poznały specyfikę dzieła ks. Franciszka – nasz dom dla bezdomnych. Zapraszamy ponownie, tym bardziej, że nasi podopieczni również mogą skorzystać z głoszonych nauk rekolekcyjnych i to też tworzy wyjątkową atmosferę równości i braterstwa podczas ćwiczeń rekolekcyjnych.

We wrześniu działaliśmy wraz z Wrocławskim Bankiem Żywności, zbierając żywność we wrocławskich sklepach dla potrzebujących, zwłaszcza rodzin.

Czytaj dalej...

Garść wakacyjnych wspomnień

Wróćmy choć na chwilę myślą do letnich dni, zwłaszcza teraz, gdy za oknami zimowa aura daje się we znaki.

W sierpniu p. Leszek Grochociński nagrał z naszymi podopiecznymi sceny do swojego filmu pt. „We mgle”, który jest muzyczną ilustracją do skomponowanej muzyki. Film został wyróżniony w konkursie Grand Prix Super Kreator w ramach czwartej edycji Screen & Sound Fest. Młody reżyser fachowym okiem wybrał spośród naszych podopiecznych aktorów, którzy swoją grą wzruszyli nie tylko widzów, ale i jury konkursu. Leszkowi gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do tego sukcesu.
Film można zobaczyć, klikając link: https://www.youtube.com/watch?v=n6_fc4QTu5w

W lipcu i sierpniu odwiedzili nas stali bywalcy, którzy zakochani w tym miejscu nie tylko odpoczywają i nabierają ducha, ale również wspierają nas działaniami: zbiórka owoców i ich przetwarzanie to stałe zajęcie lipcowych gości. Natomiast sierpień był bardzo rodzinny. 80 osób, mali i duzi, z całej Polski na czele z o. Borysem przeżywali u nas osobliwe dni wzrostu duchowego, ale nie zabrakło też czasu na rekreację.
Do zobaczenia za rok, termin zaklepany:)

Koniec czerwca to czas tygodniowego obozu Skautów Europejskich, którzy już na dobre zadomowili się na naszych pięknych polach. Wilczki – dziewczęta i chłopcy, codziennie uczestniczyli razem z domownikami we wspólnej Eucharystii. W wolnych chwilach odwiedzali nas i nasz zwierzyniec. Radości było sporo, tym bardziej, że u dzieci ta radość jest taka naturalna! Zapraszamy za rok!

Czytaj dalej...

WAKACYJNY WOLONTARIAT – to się OPŁACA!

wolontariatSerdecznie zapraszamy wszystkich licealistów i studentów do wakacyjnego wolontariatu w naszym domu – Albertówka.

Wybierz odpowiedni dla siebie czas w lipcu, zadzwoń i umów się na przyjazd do nas! Ty dajesz gratisową pracę na rzecz osób bezdomnych i domu, w którym działamy, a my koszt Twojego wyżywienia,  noclegu i małych niespodzianek :)

 

W Roku MIŁOSIERDZIA nie siedź biernie w domu, ale przyjedź do nas i daj z siebie to, co w Tobie najlepsze!

Podczas pobytu:

* poznasz nowe osoby;

* zobaczysz, jak można pomagać potrzebującym;

* zdobędziesz nowe umiejętności gospodarcze;

* zobaczysz piękne Góry Sowie i ich okolicę;

* wypoczniesz na łonie natury;

* nabierzesz ducha (mamy codzienne Eucharystie z bezdomnymi, rozmawiamy na ważne tematy, czuwa nad nami wieloletni Duszpasterz ks. Franciszek Głód);

*wyjedziesz odmieniony;

Czytaj dalej...

Zaszczytny tytuł naukowy

Ks-FranciszekNasz Fundator otrzymał kolejny tytuł naukowy. To tytuł PROFESORA.
Serdecznie gratulujemy Naszemu Fundatorowi ks. Profesorowi dr hab. Franciszkowi Głodowi!

Dobrze wiemy, że łączenie pracy duszpasterskiej z naukową nie jest łatwe. A nasz Ksiądz, pomimo zasłużonego czasu emerytury, wciąż działa na wysokich obrotach… Właśnie kończy kolejną książkę, odsłona i promocja wkrótce!!!

Czytaj dalej...