Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Wyróżniony

UE-LOGO-POMOCCelem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. 

Do końca kwietnia 2016 roku beneficjenci  organizacji  ”FUNDACJA ALBERTÓWKA” korzystać będą ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych oraz zaopatrzenia domu „Albertówka”, w którym przebywają bezdomni mężczyźni. Do końca kwietnia 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, bądź korzystająca ze zbiorowego żywienia w domu dla bezdomnych w Jugowicach otrzyma produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, kawę zbożową, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, sok jabłkowy, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały i olej rzepakowy.  

Prócz wsparcia żywnościowego, ”FUNDACJA ALBERTÓWKA” resocjalizuje bezdomnych mężczyzn oraz wspomaga w uzyskaniu potrzebnych umiejętności do samodzielnego i odpowiedzialnego funkcjonowania.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego” FUNDACJA ALBERTÓWKA” objęła wsparciem żywnoś.ciowym bezdomnych mężczyzn przebywających w domu, zwanym  „Albertówka” oraz potrzebujące rodziny z terenu Wrocław, dzielnica Fabryczna

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 29 luty 2016 21:31

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.